Jak powinien być zaaranżowany pokój dzienny?

Pokój dzienny to miejsce, w którym najczęściej odpoczywamy i który ma służyć naszemu relaksowi. Jest to również miejsce, gdzie w razie potrzeby przyjmujemy naszych gości, musi być więc  jednocześnie eleganckie, stonowane, ale również przytulne, żeby każdy z domowników oraz gości czuł się w nich wyjątkowo oraz po prostu – dobrze.

Jakie kolory ścian pasują do salonu?

W pokoju dziennym nie powinno się stosować żadnych agresywnych barw ze względu na to, że budzą one  niekoniecznie dobre uczucia i emocje, a osoby zmęczone dodatkowo drażnią,  zamiast dawać ukojenie. Doskonale sprawdzą się beże, jasne brązy, odcienie szarości, kolory piaskowe, biel i delikatne, najlepiej pudrowe, róże. Jeżeli w takim miejscu zabraknie nam mocniejszych akcentów, możemy pokusić się o naklejenie w którymś miejscu fototapety.

Oświetlenie jest bardzo ważne

W salonie bardzo ważne jest oświetlenie. Najważniejszą zasadą podczas jego wyboru jest to, by nie raził w oczy. Jest to pokój, który ma służyć wypoczynkowi, dlatego niekonieczne jest montowanie dużego żyrandolu centralnym punkcie sufitu. Zdecydowanie lepiej nadadzą się dobrze rozmieszczone lampy podłogowe, które dodadzą odpowiedniego klimatu. Jeżeli w naszym salonie znajduje się część jadalna, to żyrandol możemy umieścić centralnie nad nim. W ten sposób również w sposób naturalny rozgranicza się strefy naszego salonu, bez wprowadzania zbędnych i bardziej formalnych podziałów. Można również zastosować lampiony, które postawione na ziemi nadadzą doskonałego klimatu i oprawy każdemu wieczorowi.