Jak sprawić, żeby salon wyglądał na przytulniejszy?

Im większa powierzchnia naszego salonu, tym trudniej jest go urządzić i umeblować w taki sposób, żeby znajdujące się w nim osoby chciały tam pozostać. Rozwiązań zawsze jest kilka, w zależności oczywiście od indywidualnych upodobań, a także od metrażu, jakim dysponujemy i ogólnego stylu, w jakim wykonany jest salon. Nie zawsze też i niekoniecznie najłatwiej „wspomóc” przestrzenie wymalowane od góry do dołu na biały kolor.

Wnieś nieco zieleni

Każdemu człowiekowi lepiej wypoczywa się w towarzystwie zieleni lub czegoś, co tę zieleń przypomina. W zależności od koloru, jaki dominuje w salonie, można dobrać pod kolor fototapetę z zielonymi akcentami – lasem, łąką, przestrzenią, w jakiej najlepiej się czujemy, będąc na wakacjach. Możemy również postawić na żywą zieleń w doniczkach – nawet duże egzemplarze sprawią, że mieszkanie będzie cieplejsze. W wersji dla odważnych można pokusić się także o zainstalowanie w ścianach mchu.

Kolory ożywią wnętrze

Salony zwykle aranżowane są w stonowanych kolorach, dlatego świetnym dla nich rozwiązaniem jest zastosowaniem cieplejszych akcentów w postaci kolorowych zasłon oraz na przykład poduszek tym samym kolorze. Można zastosować również na przykład stos różnokolorowych poduszek na sofie, a do tego pod kolor obrus i poduszki na krzesłach. Można wykorzystać również suszone bukiety kwiatów czy kolorowe wazony lub utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej figurki, na przykład kotów. Doskonale sprawdzą się również płócienne, lekkie i wytrzymałe oraz estetyczne obrazy.