Jakie są najlepsze salony dla naszych mieszkań?

Eksperci dowodzą, że optymalna wielkość salonu w przeciętnym domu powinna wynosić około 25 czy nawet 30 metrów kwadratowych. Taki metraż zapewnia w pełni optymalne rozstawienie mebli i wydzielenie poszczególnych stref w pokoju. Zbyt duża ilość metrów kwadratowych, tym trudniej zapanować nad poczuciem chłodu, a im mniejsza przestrzeń, tym więcej mamy kłopotu ze znalezieniem miejsca na wszystkie niezbędne elementy.

O jakich strefach salonu trzeba pamiętać?

Każdy salon powinien mieć wyodrębnione poszczególne miejsca, ponieważ jest to w każdym domu miejsce wielofunkcyjne. To tutaj przyjmujemy gości, spożywamy świąteczne posiłki, odpoczywamy oglądając telewizję czy nawet śpimy. W każdym salonie aka strefa powinna być jasno i wyraźnie oddzielona od pozostałych, musi jednak jednocześnie nawiązywać do nich stylistycznie, aby wiadomo było, że w dalszym ciągu jest to jedno i to samo pomieszczenie.

Jakie meble będą pasować do naszego salonu?

Tutaj mamy w zasadzie dowolność w temacie, jeśli tylko wszystkie elementy pasują do siebie, czyli są z tak zwanej jednej rodziny. Można równie dobrze stosować modernistyczne założenia, korzystające z kolorowych mebli, wykonanych z dobrej jakości tworzyw sztucznych, jak również skóry czy materiału. Im wnętrze jest bardziej eleganckie, tym lepsze wrażenie zrobi na naszych gościach. Salony powinny być jednocześnie przytulne i dostojne, dlatego dobrze jest nie przesadzić z „wesołością” poszczególnych elementów dekoracyjnych.