Minimalistyczne wnętrza bez wrażenia chłodu

Urządzenie w Polsce minimalistycznie wyglądającego mieszkania, które jednocześnie nie będzie sprawiało wrażenia lodowatego, nie jest wcale łatwym zadaniem. Konieczna jest przede wszystkim odpowiednia wizja, dzięki której możliwe jest takie zakomponowanie dodatków, by całość mimo wszystko sprawiała wrażenie przytulności. O tyle jest to trudniejsze, że u nas takie rozwiązania stosowane są najczęściej w kawalerkach oraz garsonierach, których metraż nie przekracza 20 metrów kwadratowych.

Jak malować ściany?

Nie wszystko w minimalistycznie wyglądającym mieszkaniu powinno być śnieżno białe. Faktycznie, malowanie ścian właśnie na ten kolor sprawia, że mieszkanie wydaje się większe, a wolnej przestrzeni jakby przybywa, to jednak konieczne jest wprowadzenie dodatkowych kolorów. Można dodać na ścianach delikatny deseń, na przykład w kolorze szarym, brązowym lub granatowym; można jedną ze ścian wyróżnić właśnie mocnym, ciemnym kolorem lub zastosować na przykład drewniane elementy.

Meble – jak je dobierać?

Meble w takich mieszkaniach nie powinny być wykonane jedynie z metalu i szkła, bo będziemy mieć wrażenie, że znajdujemy się laboratorium. Dobrze jest, jeżeli nasze meble są połączeniem również innych tworzyw – na przykład drewna, które automatycznie wprowadza cieplejsze tony do naszego mieszkania. Także doskonale sprawdza się drewniana podłoga lub taka, która wyłożona jest drewnianymi panelami. Można na niej wtedy położyć skórę owczą i całość nabiera sielankowego charakteru.