Tworzymy atmosferę przytulności w naszym salonie

Salon jest oczywiście najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu i zawsze staramy się, żeby właśnie to miejsce było najlepiej urządzone oraz najlepiej przygotowane. Lubimy przebywać zwykle w  miejscach przytulnych, które poza wizytami naszych gości służą również nam – jako miejsce do odpoczynku oraz do zebrania sił po ciężkim i długim dniu. Wystarczy kilka tricków, aby mieszkanie zyskało zupełnie nowy wymiar i nowy wydźwięk.

W jaki sposób zadbać o klimat w naszym salonie?

Aby nasz salon zyskał charakteru i atmosfery przytulności, wbrew pozorom wcale nie trzeba wiele, jednak rodzaj dodatków będzie zależał przede wszystkim od stylu, w jakim zostało wykonane wnętrze. Najważniejsze, aby skomponował dodatki pasujące do całości aranżacji. Jeśli wasz salon zakomponowany jest w klasyczna i elegancją całość, raczej nie sprawdzą się w nim kwieciste wzory, a raczej dodatki drewniane, figurki czy maski wiszące na ścianach, a także skóry zwierzęce, na przykład owcze, rozłożone na podłodze lub na sofie.

Nowoczesne wnętrza lubią ciepło

Jak się okazuje, również wielkość naszego salonu ma znaczenie i wpływ na stopień trudności wykonania odpowiednich dekoracji. Jeśli stawiamy na nowoczesność i nasz salon wykonany jest w jednolitej, stonowanej barwie, to doskonale sprawdzą się kolorowe dodatki lub takie o bardzo wzorzystych akcentach. Mogą to być zasłony, ale również fotele, pufy, dywan czy żyrandol. Zdecydowanie panuje dowolność, a liczy się efekt.