Posty, które angażują użytkowników

Obecnie nie jest już tak łatwo i prosto zaangażować pod swym postem spędzających wolny czas na kanałach społecznościowych fanów. Kiedyś, w czasach ich początku wystarczył zwykły post i pytania wymagające niewielkiego namysłu. Teraz, kiedy niemal każda marka, znana osobistość czy bloger mają swój profil, użytkownicy stali się bardziej wymagający. Stąd też marketing online musiał stawić czoła rosnącym potrzebom i tworzyć bardziej kreatywne posty.

 

Choć klikalność (zarówno „reakcja” czy komentarz) w dany post uzależniona jest od wieku, to nadal często duże zaangażowanie wywołują posty, na które można odpowiedzieć jednym słowem. Jednak, aby dany fanpage był bardziej rozpoznawalny, a fani mogli bez zażenowania się z nim identyfikować należy zamieszczać posty różnego rodzaju, co umożliwi również większą ich widoczność w zasięgu organicznym.

 

Marketerzy są świadomi możliwości, jakie dają im media społecznościowe, dlatego też w ich głowach powstają coraz to ciekawsze pomysły na tzw. content. Od momentu, w którym na Facebooku pojawiły się reakcje, to dużą szansą na aktywność jest post z możliwością głosowania właśnie „emoji”. Także zapytania o radę typu: Wasz sposób na kampanie adwords? wywołują pospolite ruszenie.

 

Dużą popularnością cieszą się także zdjęcia „od kuchni”. Natomiast, aby zostać zauważonym przez fanów „konkurencji”, można nawiązać współpracę z innymi fanpagami, np. poprzez udostępniania ich treści i krótkie ich komentowanie. Dobrym sposobem jest także udostępnianie branżowych nowości. I to, co najczęściej ma duże powiązanie z kreatywnością: Real Time Marketing, dlatego też osoba odpowiedzialna za kanały społecznościowe powinna mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

 

Prawdą jest też to, że co branża to obyczaj i nie każda metoda sprawdzi się w każdym przypadku. Dlatego warto jest eksperymentować z zawartością, byle tylko, odnosiła się ona (nawet pobieżnie) do naszego „poletka”.